در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
شماره تلگرام: 09360359374

نیازمندی نبض روز

گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ گالوانیزه

آگهی رایگان
  • صنعت آهن آلات
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۷/۰۷/۰۱
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۷/۰۷/۰۱
  •    مرکزی اراک
  • 32 بازدید
گالوانیزه یكی از پركاربردترین روشهای مقابله با خوردگیست .اولین و مهمترین هدف گالوانیزه گرم گریتینگ ، محافظت سازه در مقابل خوردگیست .
گالوانیزه یكی از پركاربردترین روشهای مقابله با خوردگیست . آخرین مرحله در عملیات گالوانیزه گرم گریتینگ بازرسی و حصول اطمینان از تطابق پوشش ایجاد شده با شرایط مطلوب است . بررسی و تفسیر نتایج حاصل از بازرسی باید با دركی صحیح از شرایط و چگونگی تاثیر آنها بر هدف نهایی گالوانیزه همراه باشد . اولین و مهمترین هدف گالوانیزه گرم گریتینگ ، محافظت سازه در مقابل خوردگیست . مدت زمانی كه این محافظت می تواند بدون نیاز به ترمیم و بازسازی پوشش دوام داشته باشد ، طول عمر كارآیی (service life) نامیده می شود . طول عمر كارآیی گالوانیزه مستقیما به ضخامت لایه روی محافظ بستگی دارد ، هر چه ضخامت پوشش بیشتر باشد طول عمر بیشتر خواهد بود . بنابراین تعیین ضخامت پوشش مهمترین گزینه بازرسی برای تعیین كیفیت پوشش گالوانیزه می باشد .

علاوه بر ضخامت پوشش مواردی مانند یكنواختی ، چسبندگی و ظاهر پوشش نیز قابل بازرسی می باشند .

همچنین تردی و عیوب دیگری كه می توانند در اثر نصب و طراحی ایجاد شوند ، نكات مهم دیگری ازنظربازرسی هستند .

هر چند كه حداقل شرایط مشخص شده در استاندارد باید برای تمامی موارد فوق رعایت گردد اما اهمیت نسبی آنها با توجه به شرایط كاری مورد نظر تعیین می شود . بعنوان مثال خواص مورد نیاز برای یك سازه فولادی با خصوصیاتی كه برای یك قطعه تزئینی مد نظر است متفاوت خواهد بود .

درك صحیح از خصوصیات مورد نیاز برای یك قطعه و قابلیتهای فرآیند گالوانیزه گرم برای اجرای یك بازرسی مناسب ، ضروری است . اجرای عملیات بازرسی گریتینگ در كارگاه گالوانیزه بیشترین تاثیر و بازده را خواهد داشت چرا كه در این حالت می توان به سرعت و دقیق تر پاسخ سئوالات را یافت و موضوعات مورد نظر را بررسی نمود . این موضوع باعث صرفه جویی در زمان پروژه می گردد.

نمونه برداری برای آزمون:
برای تعیین دقیق ضخامت پوشش گریتینگ یا سایر قطعات باید نمونه برداری بگونه ای باشد كه نمایانگر كل مجموعه باشد . نمونه های انتخاب شده برای بازرسی باید از یك نوع باشند یعنی تقریبا در یك زمان گالوانیزه شده باشند.

به یك روش گالوانیزه شده باشند.

در یك وان گالوانیزه شده باشند.

بعنوان یك مجموعه تائیدیه دریافت كنند.
تعریف گالوانیزه گرم:
گالوانيزه گرم فرآيندي است كه طي آن سطح قطعه آهني يا فولادي (گریتینگ)در اثر غوطه ور شدن در فلز روي مذاب، با پوششي از روي و آلياژ روي آهن پوشيده مي شود كه نتيجه آن تشكيل يك لايه محافظ در برابر عوامل خورنده محيطي است. در حال حاضر گالوانيزه گرم بهترين روش جهت حفاظت محصولات و سازه هاي فولادي از خوردگي است. عمليات گالوانيزه گرم در ده مرحله به شرح زير صورت مي گيرد:
فاز اول: تميز كردن سطح قطعات با تكنيك Sand Blasting
فاز دوم : چربي زدايي با استفاده از محلول NaOH
فاز سوم : شستشو در وان آب
فاز چهارم : اسيد شويي با اسيد HCI
فاز پنجم : شستشو در آب
فاز ششم : فلاكسينگ با استفاده از محلول كلرور روي آمونيوم جهت تركيب بهتر روي و آهن
فاز هفتم : خشك و گرم كردم قطعات
فاز هشتم : غوطه وري در فلز روي مذاب
فاز نهم : خنك كردن
فاز دهم : كنترل كيفيت

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان